Odżywianie dla wymagających

Prawidłowe odżywianie jest najbardziej zaniedbywaną dziedziną współczesnych ludzi. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe prowadzą do złego samopoczucia oraz komplikacji chorobowych. Zarabia na tym procederze przemysł chemiczno-medyczny, który nie leczy, lecz tylko nieznacznie niweluje skutki chorobowo-bólowe, nie ruszając praktycznie przyczyn zaburzeń ciała człowieka, w myśl powiedzenia: pacjent wyleczony - klient stracony. Tak zwana edukacja pseudo-medyczyna, nie uczy tak zwanych lekarzy prawdziwej profilaktyki, w tym zasad zdrowego odżywiania. Pozbycie się nadwagi lub otyłości jest bardzo trudnym wyzwaniem, dlatego bardzo istotnym czynnikiem prowadzącym do pozbycia się zbędnych kilogramów jest zaprzestanie spożywania mięsa. Kiedy przestajemy jeść mięso zmienia się również zapach naszego ciała, na co szczególnie zwracają uwagę kobiety, które zmysł zapachu mają bardziej rozwinięty od mężczyzn. Ludzie są programowani na tak zwane ŚMIECIOWE JEDZENIE celowo, aby im szkodzić. Zobacz ten film.

Wszelkiego rodzaju zupy wegańskie możemy gotować na bazie siekanej cebuli lub marchewki, dodając na końcu gotowania olej tłoczony na zimno. Przyprawy w tym sól, polecam sól kłodawską, dodajemy na samym końcu gotowania. Jest też drugi przepis: przyprawy oraz sól zmieszać z olejem w miseczce, odczekać jakiś czas, aby nabrały walorów smakowych i dodać je razem z gorącą zupą na talerzu. Pozostałe warzywa gotowane na parowarze możemy dodać na samym końcu, zachowując tym samym najwięcej wartości odżywczych. Cebula jest bardzo istotnym składnikiem zdrowego odżywiania. Najlepiej spożywać ją na surowo wraz z innymi warzywami. Zarówno pomidory, jak również pokrojone w kostkę jabłka, pozwalają pozbyć się pieczenia w ustach i neutralizacji specyficznego smaku surowej cebuli oraz czosnku.

Kotlety wegańskie, przygotujemy z tartych na tarce lub w maszynce do mielenia, buraków czerwonych, możemy też dodać startą marchewkę, oraz cebulę. Dodajemy zamiast jajka kawałek banana. Mieszając dosypujemy pełnoziarnistą mąkę pszenną, zdrowsza jest mąka jaglana, owsiana, z brązowego ryżu lub ciecierzycy. Kotlety wegańskie możemy przyrządzać z kaszy jaglanej, grochu, fasoli, ciecierzycy i innych warzyw, przepisów jest mnóstwo. Starte lub zmielone w maszynce do mielenia, warzywa możemy w różnych proporcjach, gotować w parowarze, będą gotować się bardzo krótko. Wcześniej namoczone prze dobę lub dwie w zależności od tego czy to jest groch połówki, groch cały, fasola czerwona, fasola jaś karłowa, wodę z namoczenia odlewamy, rośliny strączkowe myjemy i możemy mielić w ręcznej maszynce do mielenia, w przypadku dosyć twardzej fasoli karłowej wrzucamy po parę sztuk. Elektryczna maszynka do mielenia jest szybsza i bardziej wydajna. Przyrządzając kotlety rośliny strączkowe możemy mieszać z namoczonym wcześniej jęczmieniem lub otrębami owsianymi.

Zamiast jajka możemy użyć 1 łyżki mielonego siemienia lnianego zamoczonego w 3 łyżkach wody. Soi nie polecam, przeważnie jest genetycznie modyfikowana, stanowi bardzo tanią paszę dla zwierząt, jest stosowana jako dodatek do wyrobów z mięsa. Pasztet wegański z grochu lub fasoli bez pieczenia, prosty przepis. Groch wcześniej namaczamy, gotujemy w wodzie lub na parowarze. Smażymy cebulę, następnie kiedy będzie zeszklona, dodajemy jabłka w małych kawałkach. Ugotowany wcześniej groch zgniatamy, kiedy jest gorący wyciskaczem do warzyw, mieszamy z pieczoną cebulą i jabłkami, dodajemy przyprawy, sól.

Największym odsetkiem braku spożycia męsa w Europie są Włochy, około 10 procent populacji. Na świecie w Indiach ten osetek w zależności od badań wynosi od 20 do 40 procent populacji. To są dane z Wikipedii. Tendencja wzrostowa braku spożycia mięsa świadczy o coraz większej świadomości części społeczeństwa o szkodliwości jedzenia mięsa i krowiego mleka oraz wiedzy o brutalnych metodach hodowli zwierząt. Krowy, aby były dojone, są często sztucznie zapładnine, karmione bewartościową karmą, aby uzyskać jak najwięcej "pseudo" mleka, które potem jest pasteryzowane, czyli pozbawiane wartości odżywczych.

Jeżeli chodzi o karmienie psów, istnieją karmy wegańskie, psy bardzo chętnie spożywają orzechy włoskie, orzechy arachidowe. Namoczyć i potem gotować groch, soczewicę oraz inne strączkowe rośliny, zastępujące zarówno ludziom jak również wszystkożernym psom mięso i mieszać z innymi warzywami oraz kaszami. Dodatkiem do takiego pożywienia dla psów może być łuskany słonecznik, jak też mielone w młynku do maku siemienie lniane. Wiedza na te tematy jest dostępna w internecie.

Szkolenie rozpoczniemy od zapoznania ze sprzętem kuchennym, w którym będziesz uczyć się zdrowo gotować. Być może już posiadasz w domu taki sprzęt kuchenny, jeżeli nie, poradzę, gdzie dokonać korzystnych cenowo i jakościowo zakupów. Nie jest to duży wydatek, jednak aby efektywnie i w miarę krótkim czasie przygotować smaczne i zdrowe posiłki prozdrowotne, taki sprzęt jest niezbędny.

Kiedy zapoznasz się z częścią teoretyczna, a w jakim czasie to zależy od Twoich predyspozycji, możemy rozpocząć cześć praktyczną. O szczegółach części praktycznej będziemy rozmawiać w pierwszym dniu rozpoczęcia szkolenia. W czasie szkolenia podzielę się z Tobą wieloletnim doświadczeniem związanym z odżywianiem oraz zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką. Wszystkie zmiany zaczynają się zawsze w umyśle. Zdrowie, brak nadwagi, wzrost witalności oraz dobre samopoczucie możesz wypracować poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Przepisy na zdrowe i smaczne odżywianie wegańskie, są dostępne w internecie oraz w książkach.

Dowiesz się, gdzie kupić przyprawy bardzo dobrej jakości, przeprowadzę szkolenie w supermarkecie związane z zakupem dobrej jakościowo żywności. Zanim zaczniesz uczyć się gotować wegańskie potrawy, zapoznam Cię z teorią wegańskiego odżywiania, połączoną z degustacją zdrowych i smacznych potraw.

Szkolenia indywidualne w Katowicach. Artur. Napisz maila: atore@protonmail.ch Przejrzyj do końca wszystkie zdjęcia oraz grafikę zawartą na tej stronie. Ostatnia grafika jest związana z wahadłem emocji związanych z żywnością, którą spożywamy. Po spożyciu żywności o niskiej wartości odżywczej oraz żywności szkodliwej dla zdrowia, przechylenie wahadła w stronę depresyjną utrzymuje się przez dłuższy czas. Strona zawiera pliki cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia przeglądarki.

Zapraszam na stronę wiedzy ukrytej: www.bezograniczen.org