Odżywianie dla wymagających

Szkolenie rozpoczniemy od zapoznania ze sprzętem kuchennym, w którym będziesz uczyć się zdrowo gotować. Być może już posiadasz w domu taki sprzęt kuchenny, jeżeli nie, poradzę, gdzie dokonać korzystnych cenowo i jakościowo zakupów. Nie jest to duży wydatek, jednak aby efektywnie i w miarę krótkim czasie przygotować smaczne i zdrowe posiłki prozdrowotne, taki sprzęt jest niezbędny.

Dowiesz się, gdzie kupić przyprawy bardzo dobrej jakości, przeprowadzę szkolenie w supermarkecie związane z zakupem dobrej jakościowo żywności. Zanim zaczniesz uczyć się gotować wegetariańskie potrawy, zapoznam Cię z teorią wegetariańskiego odżywiania, połączoną z degustacją zdrowych i smacznych potraw. Otrzymasz mój autorski poradnik zdrowego odżywiania, który możesz przekazać swoim najbliższym.

Wszelkiego rodzaju zupy wegańskie możemy gotować na bazie siekanej cebuli i marchewki, dodając na końcu gotowania olej tłoczony na zimno. Przyprawy w tym sól, polecam sól kłodawską, dodajemy na samym końcu. Możemy też przyprawy oraz sól zmieszać z olejem w miseczce, odczekać jakiś czas, aby nabrały walorów smakowych i dodać je razem z goracą zupą na talerzu. Pozostałe warzywa gotowane na parowarze możemy dodać na samym końcu, zachowując tym samym najwięcej wartości odżywczych.

Przygotowując posiłki warto dodawać kiszone warzywa, szczególnie polecam kiszone buraczki. Możemy mieszać gotowane warzywa z surowymi, kreatywność w tej dziedzinie jest nieograniczona. Poznając procesy fermentacji, możemy kisić mnóstwo warzyw, jak też przygotowywać cydr z różnych owoców.

Kiedy zapoznasz się z częścią teoretyczna, a w jakim czasie to zależy od Twoich predyspozycji, możemy rozpocząć cześć praktyczną. O szczegółach części praktycznej będziemy rozmawiać w pierwszym dniu rozpoczęcia szkolenia. W czasie szkolenia podzielę się z Tobą wieloletnim doświadczeniem związanym z odżywianiem oraz zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką. Wszystkie zmiany zaczynają się zawsze w umyśle. Zdrowie, brak nadwagi, wzrost witalności oraz dobre samopoczucie możesz wypracować poprzez zmianę nawyków żywieniowych.

Prawidłowe odżywianie jest najbardziej zaniedbywaną dziedziną współczesnych ludzi. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe prowadzą do złego samopoczucia oraz komplikacji chorobowych. Zarabia na tym procederze przemysł chemiczno-medyczny, który nie leczy, lecz tylko nieznacznie niweluje skutki chorobowo-bólowe, nie ruszając praktycznie przyczyn zaburzeń ciała człowieka, w myśl powiedzenia: pacjent wyleczony - klient stracony. Tak zwana edukacja pseudo-medyczyna, nie uczy tak zwanych lekarzy prawdziwej profilaktyki, w tym zasad zdrowego odżywiania. Pozbycie się nadwagi lub otyłości jest bardzo trudnym wyzwaniem, dlatego bardzo istotnym czynnikiem prowadzącym do pozbycia się zbędnych kilogramów jest zaprzestanie spożywania mięsa. Kiedy przestajemy jeść mięso zmienia się również zapach naszego ciała, na co szczególnie zwracają uwagę kobiety, które zmysł zapachu mają bardziej rozwinięty od mężczyzn.

Największym odsetkiem braku spożycia męsa w Europie są Włochy, około 10 procent populacji. Na świecie w Indiach ten osetek w zależności od badań wynosi od 20 do 40 procent populacji. W Kanadzie około 9 procent ludzi mięsa nie je. To są dane z Wikipedii. Tendencja wzrostowa braku spożycia mięsa świadczy o coraz większej świadomości części społeczeństwa o szkodliwości jedzenia mięsa oraz wiedzy o brutalnych metodach hodowli zwierząt.

Szkolenia indywidualne w Katowicach. Artur. Napisz maila: atore@protonmail.ch Przejrzyj do końca wszystkie zdjęcia oraz grafikę zawartą na tej stronie. Ostatnia grafika jest związana z wahadłem emocji związanych z żywnością, którą spożywamy. Po spożyciu żywności o niskiej wartości odżywczej oraz żywności szkodliwej dla zdrowia, przechylenie wahadła w stronę depresyjną utrzymuje się przez dłuższy czas. Strona zawiera pliki cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia przeglądarki.

Zapraszam na stronę związaną z lokalną turystyką szkoleniową: www.jedz.bezograniczen.org/tour

Zapraszam na stronę wiedzy ukrytej: www.bezograniczen.org